Svátek čarodějnic - Valpuržina noc

Datum: 30. dubna - 2. května (velký sabat se slaví tři dny)

Další názvy: Beltane (znamená "ohně štěstí"), Valpuržina noc, Filipojakubská noc, Čarodějnice nebo Pálení čarodějnic. 

Symboly: Oheň, Májka,barevné stuhy
Božstva: Belenos (keltové), Afrodita, Diana, Artemis, Venuše a další božstva plodnosti

Pálení čarodějnic je nejstarší ze všech pohanských svátků. Májový svátek stojí v diagramu Kola roku přímo proti největšímu ze svátků, kterým jsou Dušičky (Samain), proto má v sobě i zárodek této temné magie. Čarodějnice se slétaly na energeticky silných místech, aby tam oslavily velký sabat - Valpuržinu noc.

Přeskočte dnes oheň, stejně jako to dělali dávní Keltové, abyste se očistili a načerpali z něj sílu, energii a započalo u vás štěstí.

Vhození postavy čarodějnice do ohně a její spálení představuje vítězství nad temnými silami.Temné síly budou na ústupu s přibližujícím se svátkem letního slunovratu, postupně tak bude stoupat moc světla. Oheň se rozdělává tak, že se použijí tři nebo devět druhů dřeva, ty se nejprve zaříkají, aby každé přineslo ohni svůj dar.

Beltine je jedním ze čtyř velkých sabatů - keltských ohňových svátků

Rovnodennosti a slunovraty tvoří ostatní menší sabaty. U nás se slaví na festivalu keltské kultury, které pořádá Bratrstvo Keltů. Podobné programy se o tomto svátku pořádají na mnoha hradech atp.

Označení Beltine pochází ze slovního základu "tine", což značilo ve starokeltštině "oheň". Beltine byl potom chápán jako oheň k uctění boha Belena. Tento bůh, byl vládcem Slunečního ohně a léčivých vod. Pro druidy to byl rovněž bůh učitel, pro lidi mocný ochránce. Na jeho počest se v předvečer 30. dubna zapaloval posvátný oheň, jenž byl nejdůležitějším symbolem tohoto svátku. Samotný rituál založení tohoto ohně byl dosti složitý. Celé oslavy provázely pestré ceremonie.

Pohané oslavují spojení Boha a Bohyně, nazývá se Velký Rituál. Magie vykonaná o tomto svátku má dlouhou působnost a vytrvale pracuje v náš prospěch. Nese silnou energii znamení Býka a je to tedy výborný čas pro magii na růst všeho pozitivního v našem životě - ať jde o podnikání, finanční stabilitu, budování domova, plodnost, milostnou magii...

Májová magie a rituály na čarodějnice
  • Přeskočte dnes oheň, stejně jako to dělali dávní Keltové, abyste se očistili a načerpali z něj sílu, energii a započalo u vás štěstí..
  • Zasaďte semínka trávy a vložte do nich svá přání například tak, že přání do semínka pošeptáte, a pak jej zasadíte.
  • Tradiční formou májové magie je vázání a přišívání barevných stužek - můžete je navěsit na strom či keř. Na zahradách se vztyčuje Májka - dřevěný sloup symbolizující plodivou mužskou energii, zdobený pentlemi.
  • Navěste mašle na proutek a ten poté rituálně spalte v ohni nebo jej darujte vodě. Každá barva bude představovat jedno z vašich přání. Přání můžete každé stuze pošeptat, nebo jej na stužku napsat či vyšít. 

~ autor Mirabel   (více o mně)

Rituál prosperity přináší magicky osvědčený způsob, kterým lze přitáhnout prosperitu do vašeho života, a současně zažehnat veškeré síly a bloky které tomu brání. 

Magická podpora a ochrana

podpůrné a ochranné rituály v rámci:

● oblasti lásky, vztahů, projektů, aj.
● odstranění negativních sil a energií z energetického pole
● zbavení bloků a škodlivých vzorců 
● rozpuštění ulpělých kleteb
● očista od emocionálních zbytků
● ochrana a obrana před škodícími energiemi a osobami

... mějte osud ve svých rukou ...

Ráda vám pomohu ...

Máte-li nějaký problém či dotaz, neváhejte mě kontaktovat, navrhnu pro vás nejlepší řešení...

Domů  /  Kontakt
© Copyright 2014 mirabilia.cz.