Letní slunovrat – Svatojánská noc, Litha

Přesný čas: středa 21. června 2017 v 06:25h
Slunce vstoupí do znamení Raka

Další názvy: Svatojánská noc, Sabat Litha, Alban Heruin


Letní slunovrat je okamžik, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka a při svém relativním pohybu vůči Zemi dosáhne své nejsevernější polohy. Severní konec zemské osy je v tuto dobu nejvíce přikloněn ke Slunci. Sluneční paprsky dopadají kolmo na obratník Raka, v tento čas je noc nejkratší a den je nejdelší.

Letní slunovrat je magickým obdobím, byl vždy opředen mnoha tajemstvími a lidé po staletí přikládali tomuto okamžiku velký význam.

Svátek s sebou přináší silnou ohnivou energii Slunce. Starobylé svatyně a kamenné kruhy, jako je například Stonehenge, byly orientovány takovým způsobem, aby zdůraznily světlo při východu o slunovratu. Staří Keltové pořádali slavnosti zasvěcené bohyni Matce. Sabat Litha nebo Alban Heruin jsou názvy pro letní slunovrat našich předků. Podobně jako na svátek čarodějnic probíhaly oslavy zapalováním posvátných ohňů na počest vrcholícího Slunce. Lidé kolem nich tančili, žhavé uhlíky z těchto ohňů rozhazovali po polích pro zajištění dobré úrody. Zapálenými bylinami žehnali dobytku.

Noc o letním slunovratu má kouzelnou moc.

O této noci ožívají nadpřirozené síly a otevírá se brána mezi světy. Je možné vyvolat duchy zemřelých a spojit se s tajemnými mocnostmi. Provádějí se magické rituály a sbírají se léčivé byliny. Byliny nasbírané o tomto čase mají velkou moc, neboť léčivá síla Slunce vrcholí. 

O letním slunovratu se uzavíraly takzvané čarodějnické svatby - novomanželé po oddání přeskakovali koště. K zajištění štěstí a blahobytu se z různých důvodů dávaly v noci do oken zapálené svíce. Dveře příbytku se za letního slunovratu zdobily malým věncem s letními květy a magickým znakem. Na trzích se v minulých dobách prodával kořen mandragory, který sloužil k milostné magii.

Léčivou sílu Slunce Keltové spojovali také s uzdravující mocí vody. Proto oltáře zasvěcené Slunci často stávaly u léčivých pramenů i studní. Vodním zdrojům vzdávala čest rituálem "oblékáním studny" - studny pokrývali rozkvetlými květinami a mladými větývkami. Součástí oblékání studní byl i rituál přivolávání deště, kdy lidé nabírali vodu do misek a rozstřikovali ji po polích a zahradách. 

Zvyšte vibrace ve vašem domově a přerušte energetická spojení s předměty, které nejsou v souladu s vaším životem. Je to příležitost pro nový začátek...  více >

O Svatojánské noci ožívají tajemné síly, země se otevírá a vydává své poklady.

Vlivem křesťanství se objevuje označení Svatojánská noc pro oslavy narození Jana Křtitele. O Svatojánské noci ožívají tajemné síly a země vydává své poklady. Najít o Svatojánské noci poklad nebyl podle pověstí našich předků lehký úkol. Nejdříve musel člověk najít kvetoucí kapradí, které rozkvétalo přesně o půlnoci. Zlatý květ kapradí měl chytit do bílých šatů, když zrovna opadával, avšak toto kapradí samozřejmě střežily zlé síly. Pokud se někomu podařilo květ zlatého kapradí získat, byl obdařen magickými schopnostmi. Mohl být neviditelný, rozuměl řeči zvířat i stromů a rostlin a bylo téměř jisté, že poklad najde. Květ kapradiny pomáhal zem i skálu otevřít. Z objeveného pokladu se člověk mohl vzít jen tolik, kolik unesl - jinak by jej zlé síly potrestaly.

Bludičky mohly o svatojánské noci dobré lidi dovést k pokladu, avšak i tady jisté nebezpečí hrozilo, že člověka dovedou do bažiny, či zakopne o bludný kořen a domů už se nevrátí.

Postrachem Svatojánské noci bývaly divoženky, tzv. bosorky. Svým tancem, zpěvem a sliby lákaly mládence ven. Ty, které bosorky zlákaly, utancovaly k smrti nebo odvedly do bažin. Nakukovaly také do oken domů, aby lidské děti mohly vyměnit za ty svoje.

Domácí minirituály pro svátek letního slunovratu
  • Jděte do přírody a rozdělejte Svatojánský oheň. Přeskočte jej pro vaši očistu. Můžete jej i prosit o ochranu, kterou ohnivá energie dobře umí - ochranu před závistivci, věřiteli, nemocí. Napište si také, k čemu chcete získat odvahu a sílu, což jsou dary od ohnivého živlu.
  • Vykonejte rituály přinášející ochranu a obranu pro sebe, rodinu, místo vašeho domova.
  • Čarujte s bylinami a květy. Můžete uvít květinové věnce a hodit do vody. Můžete si namíchat magickou koupel, uvařit speciální bylinný čaj či lektvar nebo v rámci rituálu vytvořit požehnaný váček s bylinami.
  • Nasbírejte svatojánské byliny, šalvěj, rozmarýn, tymián, bazalka, levandule, svatojánský kořen, verbena nebo další. Byliny můžete přidat do jídla, nebo je v rámci rituálu můžete požádat, aby odnesly z vašeho života trápení, a po rituálu je zahrabat do země nebo vhodit do ohně.
  • Navštivte posvátné prameny, poproste je o vaší očistu. Lze v tento čas věštit zíráním do vody.

~ autor Mirabel   (více o mně)

Očista a harmonizace prostor

● vymítání duší a jiných bytostí
● očista prostor od negativních energií 
● očista a exorcismus osob
● harmonizace prostoru

Přítomnost duší a bytostí můžete vnímat různými projevy od lehčích až po přímé napadaní osob.

Vymítání a očista se provádí přímo v daném prostoru. Na dálku je možné rozpoznat, jaká existence se v daném místě nachází.

Magická podpora a ochrana

podpůrné a ochranné rituály v rámci:

● oblasti lásky, vztahů, projektů, aj.
● odstranění negativních sil a energií z energetického pole
● zbavení bloků a škodlivých vzorců 
● rozpuštění ulpělých kleteb
● očista od emocionálních zbytků
● ochrana a obrana před škodícími energiemi a osobami

... mějte osud ve svých rukou ...

Ráda vám pomohu ...

Máte-li nějaký problém či dotaz, neváhejte mě kontaktovat, navrhnu pro vás nejlepší řešení...

Domů  /  Kontakt
© Copyright 2014 mirabilia.cz.