Jarní rovnodennost - Ostara, Alban Eilir

Přesný čas: 20. března 2017 v 11:29h 
Slunce vstoupí do znamení Berana

Další názvy: Jarní rovnodennost, Alban Eilir (keltský název), Jarovít (slovanské oslavy), Ostara / Eostre (jméno souvisí s norskou bohyní plodnosti Ostarou). 

Jarní rovnodennost patří mezi osm hlavních čarodějných svátků v roce a oslavuje bod přechodu z temné do světlé poloviny roku. V této době má noc i den stejnou délku, obojí trvá dvanáct hodin. Temnota a Světlo si rozdělily den mezi sebe na stejné části – nastává čas rovnováhy mezi světlem a tmou.

Můžete tedy žádat o vnesení rovnováhy do jakéhokoliv aspektu vašeho života. Je to i čas, kdy se každý z nás může znovu rozhodnout, na kterou se dá stranu. Bod jarní rovnodennosti by se dal přirovnat k bodu narození. Z astrologického hlediska nový rok začíná, „rodí se“ právě nyní a nikoliv v lednu.

Přichází světlejší část roku, oslavujeme vítězství světla v našich životech.

Keltové, Germáni i pohanští Slované na území Moravy slavili podobné svátky, které vycházely z „kola roku“ (rovnodennosti, slunovraty a další 4 svátky mezi nimi), proto se k němu vážou nejrůznější rituály a oslavy. Jarní rovnodennost je časem oslav a rituálů, jejichž hlavním důvodem je očista od všeho zlého, špatného a přivítání světla a nových začátků v našich životech.

Keltové nazývali jarní rovnodennost Alban Eilir, germánské kmeny používaly název Ostara, což bylo jméno bohyně jara. Slovanské národy ji znají spíše jako Vesnu, jarní svátek nazývali slavnosti Jarovíta. Anglové a Sasové ji pak nazývali Eostre, bohyní úsvitu, patronkou nových začástků… Odtud i anglický název Velikonoc – Easter.

Důležitost tohoto období si uvědomovali i Mayové ve střední Americe. Když začne nad mexickými pyramidami v den rovnodennosti zapadat slunce, na jedné z nich, El Castillo, se objeví klikatý stín speciálního tvaru, který se táhne od špičky až k patě stavby. Tento jev je už po dlouhá staletí nazýván „Návrat slunečního hada“.

Z našich tradic a rituálů lze jmenovat vynášení Morany, které dříve mělo magický význam. Morana se obleče do starých šatů, které symbolizují vše, čeho se chceme zbavit a zapálí se očistným ohněm. Nakonec se hodí do vody a nechá odplavat, voda je totiž další živel, který má schopnost očišťovat. 

Záměrem je přerušit energetická spojení se všemi předměty, které už nejsou v souladu s vaším životem a uvolnit místo pro vše nové. Je to příležitost pro nový počátek...  více >

Stejně jako u většiny dávných slavností, i při jarní rovnodennosti se zapalovaly ohně coby poslové znovuzrození energie a světla. Staré kukuřičné panenky se pálily a jejich popel se rozprášil na připravenou půdu polí.

Domácí minirituály pro svátek jarní rovnodennosti
  • Ozdobte vaše příbytky břízovými pruty. Jejich úlohou je očistit a energeticky regenerovat okolní životní prostor. Tyto pruty také vyhání zlé síly z příbytku nebo konkrétního místa.
  • Zasaďte semínka trávy a vložte do nich svá přání například tak, že přání do semínka pošeptáte, a pak jej zasadíte. Na vzrostlou trávu pak můžete usadit velikonoční vajíčka, která jsou symbolem plodnosti a celistvosti.
  • Zapalte na různých místech svého příbytku páry černých a bílých svící, které budou symbolizovat rovnováhu světla a tmy. Sledujte způsob, jakým shoří, může vám to něco prozradit o harmonii v jednotlivých místnostech, potažmo v různých oblastech vašeho života.
  • Obarvěte vajíčka přírodními barvami a ozdobte je různými magickými symboly - runy, astrologické symboly, druidský ogham nebo vaše osobní symboly, vajíčko popište přáními, podržte v ruce a prociťte vaše přání. Vajíčko takto nabité energií uvařte a snězte!
  • Vyrobte si svou Moranu, figurku, která bude symbolizovat temnou polovinu roku, která nyní končí, a vložte do ní symbolicky vše, co se odehrálo od loňského podzimu, vše čeho se chcete zbavit. Zapalte jí očistným ohněm, hoďte do vody a nechte odplavat. Voda je živel, který váš život očistí.
  • Je příhodný čas pořídit si nebo ušít něco nového na sebe, spolu se zvykem odkládání starého šatstva, Nový kousek byste si na sebe měli vzít právě až o rovnodennosti, v době rostoucího světla.

~ autor Mirabel   (více o mně)

Očista a harmonizace prostor

● vymítání duší a jiných bytostí
● očista prostor od negativních energií 
● očista a exorcismus osob
● harmonizace prostoru

Přítomnost duší a bytostí můžete vnímat různými projevy od lehčích až po přímé napadaní osob.

Vymítání a očista se provádí přímo v daném prostoru. Na dálku je možné rozpoznat, jaká existence se v daném místě nachází.

Magická podpora a ochrana

podpůrné a ochranné rituály v rámci:

● oblasti lásky, vztahů, projektů, aj.
● odstranění negativních sil a energií z energetického pole
● zbavení bloků a škodlivých vzorců 
● rozpuštění ulpělých kleteb
● očista od emocionálních zbytků
● ochrana a obrana před škodícími energiemi a osobami

... mějte osud ve svých rukou ...

Ráda vám pomohu ...

Máte-li nějaký problém či dotaz, neváhejte mě kontaktovat, navrhnu pro vás nejlepší řešení...

Domů  /  Kontakt
© Copyright 2014 mirabilia.cz.